Online nahlížení do katastru

Slouží k tomu internetové nahlížení do katastru nemovitostí. Jeho adresa je www.nahlizenidokn.cuzk.cz, kde si vyberete typ nemovitosti a pak její adresu, případně můžete vyhledávat přes číslo listu vlastnictví (tj. LV) či konkrétní řízení na katastru. V náhledu poté vidíte konkrétní nemovitost a její specifikaci – pozemky a jejich výměry, u bytů také spoluvlastnický podíl, dále kdo je vlastníkem nemovitosti.

V části “Způsob ochrany nemovitosti” najdete např. informaci zda je pozemek zahrnut do Ochranného půdního fondu. V části “Omezení vlastnického práva” zase najdete zástavní práva, exekuční příkazy nebo také věcná břemena. Pokud se takový záznam objeví, uvidíte jen obecnou informaci (např. zástavní právo smluvní je nejčastěji vázané k bance kvůli hypotečnímu úvěru), detaily těchto omezení (např. k jaké bance je zástava vedena, kdo je vlastníkem věcného břemena) uvidíte jen při zakoupení originálu LV. Nicméně pro základní orientaci plně dostačuje online nahlížení, detaily si můžete vyžádat u majitele nebo u realitního makléře, který má obchod na starosti. V náhledu také ve spodní části můžete vidět zda se u nemovitosti vede řízení na katastru (např. zda se nemovitosti přepisuje na nového vlastníka či se zapisuje záznam nebo vkládá konkrétní právo) – bude označeno písmenem a za ním číslem jednání (např. V-1262/2018).

Líbil se vám článek?
Nezapomeňte ho sdílet:
Facebook
Email
WhatsApp
Telegram
Související články:
Nezařazené

Praskla realitní bublina?

Praskla realitní bublina? Téma dneška, zítřka a asi i následujících měsíců. Už jste určitě zaznamenali zprávy a informace o tom, že se realitní trh změnil.

celý článek »

Chcete se mnou spolupracovat?

Napište mi a já se vám brzy ozvu. 

nebo se podívejte